Nasze pracownie

PRACOWNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO - sala 23

opiekunowie - Dorota Paw, Tomasz Chruściel

Pracownia języka angielskiego znajduje się w sali 23 na pierwszym piętrze prawego skrzydła szkoły.

Motto pracowni znajdujące się nad tablicą brzmi: „NO GAIN WITHOUT PAIN” („Nie ma sukcesu bez wysiłku”).

Pracownia jest przestronna, jasna i kolorowa.

Pracownia wyposażona jest w system audio z pulpitem dla nauczyciela wyposażonym w odtwarzacz CD i magnetofon, a także szesnaście stanowisk pracy dla uczniów, co umożliwia indywidualną pracę słuchaczy, pracę w parach, grupach, jak również konwersacje z nauczycielem. W sali znajduje się także telewizor, magnetowid, odtwarzacz DVD, radiomagnetofon i rzutnik do foliogramów, dzięki którym przyswajanie języka angielskiego staje się łatwe i przyjemne.

Znajdująca się w sali „Biblioteczka Anglisty” zawiera szereg pomocy dydaktycznych. Są to: słowniki języka angielskiego, słowniki tematyczne, leksykony, podręczniki do nauki gramatyki języka angielskiego, oraz prasa anglojęzyczna. Zainteresowani uczniowie mogą wypożyczyć sobie wybraną pozycję z księgozbioru „Readers” dostosowaną do własnego poziomu znajomości języka.

Na ścianach pracowni znajdują się liczne plansze, znacznie ułatwiające przyswajanie trudnych zagadnień gramatycznych. Bogaty zbór foliogramów pozwala na utrwalanie i sprawdzanie zdobytych sprawności językowych.

Tak bogato wyposażona pracownia sprzyja nauce języka angielskiego.