Zawodowiec - Specjalista - Praktyk

logo projektu Zawodowiec - Specjalista - Praktyk

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, poddziałanie RPSW.08.05.01 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.

Cel główny projektu:

Wzrost jakości kształcenia zawodowego, m.in. w zakresie kierunków zg. z inteligentnymi specjalizacjami regionu świętokrzyskiego i dostosowanie programów nauczania do wymagań rynku pracy w 3 szkołach zawodowych z woj. świętokrzyskiego.

Beneficjenci:

3 szkoły zawodowe z województwa świętokrzyskiego:

• Zespół Szkół nr 1 w Jędrzejowie.
  • Zespół Szkół Zawodowych w Kielcach.
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach.

Działania zaplanowane w projekcie:

• Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i uczennic.
    • Zajęcia dodatkowe z matematyki.
    • Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego.
    • Warsztaty z robotyki.
    • Warsztaty z zakresu wykorzystania inteligentnych specjalizacji w zawodzie.
    • Zastosowanie efektywnego wykorzystania energii w zawodzie - praktyczne warsztaty w laboratorium OZE.
    • Doposażenie w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne szkół.
  • Podniesienie kompetencji praktycznych uczniów i uczennic (w zależności od kierunku nauczania).
    • Kurs prawa jazdy kat. B dla uczniów.
    • Kurs projektowania stron WWW.
    • Kurs spawacza.
    • Kurs kosztorysowania systemów energetyki odnawialnej.
    • Kurs AutoCAD.
    • Kurs wykorzystanie dronów w budownictwie.
  • Organizacja płatnych staży dla uczniów w przedsiębiorstwach.
  • Kompetentni nauczyciele zawodu.
    • Warsztaty dla nauczycieli z praktycznego wykorzystania inteligentnych specjalizacji.
    • Organizacja praktyk dla nauczycieli w przedsiębiorstwach.
    • Kursy potwierdzające kwalifikacje z inteligentnych specjalizacji dla nauczycieli (m.in. automatyka kotłów CO, montaż paneli fotowoltaicznych, projektowania stron WWW, wykorzystywania dronów w budownictwie, obsługi klimatyzacji).

Okres realizacji projektu:

• 2020-09-01 - 2022-07-31