Szkolny Klub Europejski

Strona głównaHistoria SKEWydarzenia i aktualnościPlan pracy

HISTORIA SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO

10.06.2002r. odbyło się spotkanie organizacyjne w związku z powołaniem Szkolnego Klubu Europejskiego. Zgłosiło się 35 uczniów chętnych do współpracy. Na zebraniu przedstawiono statut klubu opracowany przez opiekunów: Alicję Garus i Annę Wronę. W następnym roku szkolnym, we wrześniu został wybrany pierwszy zarząd klubu. Jednocześnie opracowano plan pracy klubu na bieżący rok szkolny. W pierwszych dniach października 2002 roku nasza szkoła przeprowadziła się do nowego obiektu. W tym pięknym budynku znalazło się miejsce na siedzibę klubu. Uroczyste otwarcie SKE odbyło się 24 X 2002r., przecięcia wstęgi dokonał pan senator RP Jerzy Suchański. Honorowymi gośćmi byli również Burmistrz Miasta Jędrzejowa pan Leszek Kapcia oraz ówczesny Starosta powiatu jędrzejowskiego pan Tadeusz Świerczyński.

Od tamtego czasu klub zmieniał opiekunów i członków. Od roku 2002 do 2008 klubem opiekowały się: Renata Guździk, Jolanta Jakubczyk, Paulina Haja, Agnieszka Maciąg Wojtanowska, Magdalena Żerebiec.

Od 2008 roku do dziś opiekunami klubu są Anna Krempińska i Joanna Widomska.

Członkowie klubu biorą udział w olimpiadzie o Unii Europejskiej, lekcjach europejskich , spotkaniach z europosłami, święcie Europy, młodzieżowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, programach telewizyjnych , różnych konkursach o tematyce unijnej, wyjeżdżają na wycieczki do Brukseli.