Szkolny Klub Przedsiębiorczości

Strona głównaHistoria SKPWydarzenia i aktualnościPlan pracyZakładka finansowa

19.11.2014 - Akcja przedsiębiorstwa „Lemki”

19 listopada 2014 roku „Lemki” w ramach swojej działalności i realizacji programu z przedmiotu ekonomia w praktyce zorganizowały kiermasz ciast. Pierwsza przeprowadzona akcja odniosła sukces. Uczniowie wykazali się pomysłowością i dużym zaangażowaniem. Następną akcję „Powróżę Ci” przeprowadzą z okazji Andrzejek.

19.11.2014 - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Global Entrepreneurship Week - to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów i własnej marki.

Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Program składa się z czterech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji. Szkoła ponadgimnazjalna: „Biznes przy tablicy”.

W ramach projektu 19 listopada 2014 roku odbyło się spotkanie z rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie panem Michałem Kowalczykiem. Spotkanie dotyczyło zagadnień związanych m.in. z etycznym biznesem, korupcją, lobbingiem, zawodem policjanta. Spotkanie przygotowały Jolanta Tompolska, Anna Białek Wątor i Paulina Haja.

12.11.2014 - Lekcja otwarta z podstaw przedsiębiorczości

Dnia 12 listopada 2014 roku w klasie I L przeprowadzono lekcję otwartą z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Temat lekcji dotyczył wzrostu i rozwoju gospodarczego oraz koniunktury gospodarki. W realizacji zagadnień wykorzystano między innymi zestaw interaktywny, co ułatwiło tworzenie lekcji i nauczanie z interaktywnymi zasobami. Dzięki wykorzystaniu zestawu prowadzenie zajęć jest bardziej dynamiczne i zauważa się zwiększoną aktywność uczniów. Lekcje obserwował Dyrektor szkoły wraz z grupą nauczycieli.

31.10.2014 - Światowy Tydzień Oszczędzania

W dniach 27-31 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Tygodnia Oszczędzania. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy we współpracy z Fundacją Think!. W związku z akcją edukacyjną w naszej szkole podjęto działania mające na celu przedstawienie uczniom możliwych form oszczędzania, uświadomienie uczestnikom akcji, jak ważne jest oszczędne gospodarowanie pieniędzmi oraz zapoznanie uczniów z ofertą i produktami banku. Organizatorami akcji w szkole były: Jolanta Tompolska, Anna - Białek Wątor i Paulina Haja. W ramach ŚTO przeprowadzono następujące działania:

Lekcje promujące oszczędzanie w ZSP nr 1

Lekcje o oszczędzaniu w wybranych klasach przeprowadzono w ramach lekcji przedsiębiorczości. Uczniom przedstawiono min. informacje nt: Do czego potrzebuję konta osobistego w banku? Dlaczego warto oszczędzać? Kiedy warto pomyśleć o kredycie? Czemu warto się ubezpieczać? Co zrobić z większą gotówką?

Uczniowie z wizytą w Banku PKO SA w Jędrzejowie

W ramach Światowego Tygodnia Oszczędzania grupa uczniów z klasy 1a odwiedziła Bank PKO SA. Uczniów zapoznano między innymi z informacjami dotyczącymi historii telefonii komórkowej, rozwiązaniami technologicznymi stwarzającymi warunki do robienia zakupów bez gotówki, nowoczesnymi formami płatności.

Plakat - "Światowy Tydzień Oszczędzania"

Uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty o tematyce związanej z różnymi formami oszczędzania.

25.10.2014 - Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

SIGG to największy ogólnopolski projekt edukacyjny poświęcony inwestowaniu skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Jego podstawą była zainicjowana przez Giełdę Papierów Wartościowych Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG). Gra od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w grze mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek z indeksu WIG20 i mWIG40 notowanych na warszawskim parkiecie.

SIGG składa się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG20. W naszej szkole do XII edycji SIGG przystąpiły 4 zespoły - uczniowie klas: 3L, 1l, 1C.

31.10.2012 - Światowy Dzień Oszczędzania 2012

Światowy Dzień Oszczędzania obchodzony jest przez społeczność międzynarodową 31 października 2012. Na całym świecie obfituje on w liczne inicjatywy z zakresu edukacji finansowej. Organizatorem akcji edukacyjnej Tydzień dla Oszczędzania jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundacji Think.

Głównym celem akcji "Tydzień dla Oszczędzania" jest promowanie wśród Polaków oszczędzania, a także propagowanie rozwijania umiejętności racjonalnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi. Działania szóstej edycji "Tygodnia dla Oszczędzania", które trwały 24-31 października 2012 roku skupiały się na promowaniu praktycznych umiejętności finansowych: począwszy od zakładania konta bankowego, poprzez dopasowanie rodzajów oszczędzania do osobistych potrzeb po planowanie finansów osobistych oraz uświadomienie konsekwencji zadłużania i potrzeby systematycznego odkładania środków na emeryturę.

W naszej szkole nauczyciele w wybranych klasach przeprowadzili lekcje z zakresu cyku tematycznego: „Zarządzamy własnymi finansami”.

2011/2012

2010/2011