Szkolny Zespół Artystyczno-Muzyczny

Strona głównaHistoria SZMWydarzenia i aktualnościZałożenia do pracy

Założenia do pracy Szkolnego Zespołu Muzycznego

Szkolne Koło Muzyczne działające jako Szkolny Zespół Muzyczny będzie skupiało uczniów zainteresowanych żywym muzykowaniem. Główny cel zespołu to rozwijanie zdolności muzycznych uczniów, oraz zapewnienie oprawy muzycznej imprez szkolnych i środowiskowych.

Próby Szkolnego Zespołu Muzycznego planowane są w grupach instrumentalnej, wokalnej, zespół muzyki religijnej lub indywidualnie z solistami dwa razy w tygodniu po zajęciach lekcyjnych, lub częściej w czasie przed uroczystościami szkolnymi.

Praca opiekuna obejmuje:

- współpracę z nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie imprez szkolnych,

- prowadzenie prób,

- przygotowanie oraz opiekę nad zespołem podczas występów,

- stały dyżur raz w tygodniu (2 godz. lekcyjne) do wykorzystania na konsultacje z nauczycielami i uczniami, opracowywanie materiału repertuarowego oraz próby.

Próby i zajęcia z członkami SZM odbywają się wg opracowanego grafiku po uzgodnieniach z członkami zespołu. Na zajęciach uczniowie korzystają z nagłośnienia i instrumentów szkolnych lub własnych.

Najważniejsze cele do pracy z młodzieżą uzdolnioną muzycznie:

- umacnianie wśród uczniów muzykujących solidarności koleżeńskiej i dyscypliny niezbędnej do pracy zespołowej,

- kształcenie wrażliwości muzycznej i umiejętności prawidłowego wartościowania muzyki,

- wyrabianie umiejętności artystycznego wykonania utworów muzycznych i nadawanie im indywidualnego wyrazu interpretacyjnego.

Dyżur opiekuna Szkolnego Koła Muzycznego: poniedziałek 9.35 - 11.30 (Gabinet Doradcy Zawodowego)

Próby Szkolnego Zespołu Muzycznego: poniedziałek lub czwartek 13.10 – 14.50 lub 14.55-16.30 (termin, czas i miejsce prób, może być ustalane na bieżąco).