Bal Studniówkowy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego

gdy 100 dni nauk zostało

wielce godni żakowie

biesiadowali na zdrowie”

Noc z 4 na 5 stycznia 2014 roku na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klas 3lb, 3lh, 3le oraz 3lp II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, a także ich wychowawców i rodziców. Odbył się wtedy pierwszy tegoroczny bal studniówkowy uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie bawiliśmy się we „Dworze Stare Kotlice”.

Konferansjerzy - Monika Lis z klasy 3lh oraz Mateusz Bańbura z klasy 3lb powitali wszystkich zacnych gości w osobach: Pana Mirosława Pawlaka – posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Edmunda Kaczmarka – Starostę Jędrzejowskiego, Pana Mariana Wnuka - Członka Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego, Dyrekcję Szkoły - Pana Władysława Równickiego i Panią Elżbietę Grad, przybyłych nauczycieli, a także wychowawców klas: Panią Bożenę Smorąg, Panią Annę Równicką, Panią Ewelinę Banasiewicz - Szczygieł, Panią Agnieszkę Maciąg-Wojtanowską oraz rodziców, koleżanki i kolegów z klas wraz z osobami towarzyszącymi.

Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Władysław Równicki, który powitał wszystkich przybyłych gości i uczestników balu studniówkowego. Przyszłym maturzystom życzył pomyślności na egzaminie maturalnym oraz udanej zabawy do białego rana. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy od zabierających głos zaproszonych gości: Posła na Sejm Pana Mirosława Pawlaka, Starosty Jędrzejowskiego Pana Edmunda Kaczmarka oraz Pana Wojciecha Grada – przedstawiciela komitetu studniówkowego.

Wszyscy Goście, Dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy otrzymali wiązanki kwiatów w dowód wdzięczności i uznania.

W I turze klas 3lp i 3le poloneza poprowadził Pan Dyrektor Władysław Równicki z uczennicą klasy3le Kamilą Cichoń, natomiast w II turze klasy 3lb i 3lh poprowadziła Pani Wicedyrektor Elżbieta Grad z Panem Profesorem Robertem Wójcikiem.

O godzinie 22 uczestnicy balu obejrzeli program rozrywkowy zaprezentowany przez uczniów klasy 3lb, a następnie scenkę kabaretową pt. „Nauczyciel na kacu” przedstawioną przez chłopców z klasy 3lp. Pozostałe klasy: 3lh oraz 3le zaprezentowały swoje talenty wokalne.

Odbyły się również eliminacje do Wyborów Miss i Mistera Studniówki. Jury męskie w składzie: Pan Dyrektor Władysław Równicki, Pan Profesor Robert Wójcik oraz Przedstawiciel Komitetu Studniówkowego Pan Wojciech Grad wytypowało 8 dziewcząt, natomiast jury damskie: Pani Dyrektor Elżbieta Grad, Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego Pani Joanna Oksińska oraz Pani Profesor Katarzyna Szydłowska wybrało 8 chłopców, na których każdy uczestnik Studniówki mógł oddać swój głos za pomocą specjalnych kolorowych karteczek. Wyniki głosowania oraz uroczystej dekoracji przedstawił się następująco:

Miss Studniówki -Dominika Oksińska,

I Vice Miss -Weronika Kałka,

Mister Studniówki -Cezary Kężniak,

I Vice Mister –Mateusz Bańbura.

Nie obyło się również bez tradycyjnych tańców klas z Paniami Wychowawczyniami o północy.

Do tańca przygrywał nam znany zespół muzyczny „Menuet Band”. Zabawa trwała niemal do białego rana. Rodzice oraz wychowawcy klas dbali przez całą noc, by zabawa była nie tylko udana, ale i bezpieczna, za co serdecznie im dziękujemy.

Zabawa studniówkowa była fantastyczna. Wszyscy doskonale się bawili i jesteśmy pewni, że uczniowie zapamiętają ten bal do końca życia jako początek drogi ku dorosłości.

Po wspaniałej nocy, zmęczeni, niewyspani wróciliśmy do domu ze świadomością, iż do naszej matury pozostało już tylko tradycyjne 99 dni.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska, Klasa 3lh