Praktykanci z Konarskiego podbijają krajowe i zagraniczne hotele
31-08-2018

W roku szkolnym 2017/2018 Hotelarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych jak co roku uczestniczyli w praktykach zawodowych zarówno w kraju jak i za granicą. W miesiącach letnich począwszy od czerwca młodzież sukcesywnie wyjeżdżała do renomowanych hoteli, by doskonalić w nich swoje predyspozycje zawodowe.

Pełnoletni uczniowie naszej szkoły od lat mogą korzystać z oferty praktyk zagranicznych, a malownicze wybrzeża Hiszpanii, Włoch, czy Grecji przyciągają swym urokiem odważną, pełną wrażeń młodzież.

Po przyjeździe do wybranych przez siebie miejscowości, praktykanci zostali zakwaterowani w trzy i czterogwiazdkowych hotelach, które na czas trwania praktyk stały się ich domem i jednocześnie miejscem pracy. Praktyki odbywały się w języku angielskim co przyczyniło się do wzbogacenia słownictwa branżowego u młodych ludzi oraz sprawnej komunikacji w tym języku.

Przez cały okres praktyk młodzież pod bacznym okiem profesjonalistów doskonaliła swoje kompetencje zawodowe, zdobywając nowe doświadczenia podczas prac w zakresie obsługi gościa hotelowego na recepcji, restauracji, kuchni, pomoc przy przygotowywaniu i serwowaniu posiłków, czy podczas służby pięter.

Pobyt na praktykach to nie tylko praca, ale również czas wolny, odpoczynek, relaks, okazja do zwiedzania zabytków, poznawania nowych kultur i ich zwyczajów. W miarę możliwości dyrekcja hoteli starała się uatrakcyjniać pobyt uczniów, organizując im wycieczki krajoznawcze.

Młodzież, która nie ukończyła osiemnastego roku życia odbywała praktyki w prestiżowych hotelach w kraju. Praktykanci w dwóch grupach w miesiącu lipcu i sierpniu przebywali nad polskim morzem w Hotelu ASTOR RESORT SPA, kieleckich hotelach Ibis i Qubus.

Zgodnie z Programem Praktyk wszyscy uczniowie zdobywali umiejętności praktyczne, poznając życie hotelu od przysłowiowej podszewki. Dzięki życzliwości dyrektorów hoteli, zakładowych opiekunów i pracowników młodzież w przyjaznej atmosferze mogła sprawdzić swoje wiadomości teoretyczne w rzeczywistych warunkach. Praktykanci po odbytych praktykach jednoznacznie stwierdzili, że praktyki to nowe doświadczenia, doznania, które bogacą wnętrze, pomagają otworzyć się na świat, uczą stanowczości i samodzielności w podejmowaniu decyzji.

• Jolanta Tompolska