Salon Maturzystów
18-09-2018

18.09.2018 r. Maturzyści naszej szkoły zagościli na salonach Politechniki Świętokrzyskiej, żeby przybliżyć sobie egzamin maturalny oraz poznać ofertę studiów uczelni z regionu i całej Polski.

Maturzyści mieli okazję porozmawiać z reprezentantami polskich uczelni, zapoznać się z ofertą kształcenia i dowiedzieć się więcej o studenckim życiu. Z maturzystami spotkali się także eksperci z Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Łodzi, którzy na spotkaniach opowiedzieli, jak najlepiej zdać maturę, jakich błędów unikać, na jakich problemach się skupić, jak zarządzać swoim czasem podczas przygotowań.

Podczas inauguracji Salonu zaprezentowano także łazik marsjański, który został skonstruowany przez studentów i doktorantów Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej. Projekt ten zwyciężył w European Rover Challenge 2018.

Bardzo dużą popularnością cieszy się „Informator dla maturzystów 2019”. Stanowi on niezbędne kompendium wiedzy dla uczniów klas maturalnych. Na jego zawartość składają się m.in. ranking szkół wyższych, zasady przyjęć na studia, harmonogram egzaminów maturalnych, oferty szkół wyższych. Jest w nim także promowany program „Study in Poland”.

W wycieczce wzięły udział klasy: 3a, 3b, 4i, 4L, 4HR a opiekę sprawowali następujący nauczyciele: A. Sioja, S. Chechelska, A. Nawrot, M. Bielecki i M. Szczygieł.

• Barbara Terczyńska