Konkurs o Patronie rozstrzygnięty
28-09-2018

Biblioteka włączyła się do szkolnego projektu „Konarski dla Niepodległej”. Celem strategicznym jest zaangażowanie czytelników w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w którym istotną rolę odgrywa tradycja szkolna i pamięć regionalna. A przecież nasz Patron – wzór patriotyzmu obywatelskiego budził ducha niepodległości.

Uczestnicy konkursu „Ks. Stanisław Konarski - Patron Naszej Szkoły wzorem patriotyzmu obywatelskiego” zaprezentowali Postać środkami literackimi i plastycznymi. Do organizatorów wpłynęło 17 prac.

Nad ich oceną pracowało jury w składzie:

• pani dyrektor Małgorzata Wojtasik,
  • pani wicedyrektor Renata Guździk,
  • pani Agnieszka Maciąg–Wojtanowska,
  • pani Aldona Nawrot,
  • pani Monika Kowalska.

Prace literackie zaprezentowano jako esej, opowiadanie oraz fraszkę.

• I miejsce Kaja Budyłowska klasa 3b
  • II miejsce Kornelia Krzysztofik klasa 1a
  • III miejsce Ola Nagaba klasa 2H

Jury wyróżniło również fraszki Marty Dróżdż i Ani Grad z klasy 1a.

Prace plastyczne wykonano różnymi technikami. Można je podziwiać na wystawie „Konarski dla Niepodległej” uświetniającej Święto Patrona.

I miejsce.

II miejsce.

II miejsce i III miejsce.

III miejsce.

• I miejsce Sylwia Świtalska klasa 3a
  • II miejsce Kinga Cieślik klasa 3b, Kamil Ciapciak klasa 4L
  • III miejsce Nikola Sic klasa 1a, Kamil Wawrzeczko klasa 1a

Wyróżnienia otrzymali:

• Szymon Białek klasa 1E
  • Julia Chrzanowska klasa 1a
  • Roksana Grochowina Klasa 4HR
  • Dominika Janusek klasa 3a
  • Krzysztof Maron klasa 1a
  • Kinga Pakuła klasa 2b
  • Paulina Polak klasa 1b

Gratulujemy nagrodzonym uczestnikom wysokiego poziomu prac i życzymy aby stały się one inspiracją do naśladowania przez wszystkie ukryte Talenty.

• Monika Kowalska