Konkursy i Olimpiady

Czytamy dzieciom…
26-09-2018

Już po raz kolejny członkowie szkolnego Koła Miłośników Teatru w ZSP nr 1: Katarzyna Grzegorczyk, Klaudia Trela, Angelika Łozińska oraz Daniel Skowronek, Maksymilian Grabalski i Filip Nawrot wraz z opiekunką Agnieszką Maciąg - Wojtanowską wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. 26 września 2018 roku odwiedziliśmy Przedszkole Domowe Karolinka na osiedlu Szansa oraz Państwowe Przedszkole Nr 1 w Jędrzejowie, gdzie mogliśmy spędzić z maluchami kilka miłych chwil, czytając im znane i lubiane bajki i baśnie.

Przedszkolaki czekały na nas z niepokojem od samego rana. Czytaliśmy im najpiękniejsze opowieści, które dobrze pamiętamy z dzieciństwa.

Czytanie baśni i bajek okazało się niebywałą frajdą nie tylko dla przedszkolaków, ale również i dla nas. Członkowie Koła Miłośników Teatru dzięki takim jak ta inicjatywom wykazują społeczne zaangażowanie i realizują swoje pasje związaną z teatrem nieprzerwanie od 13 lat, gdyż tyle trwa nasza współpraca z Państwowym Przedszkolem nr 1.

Ponadto mamy świadomość, iż włączając się od kilku lat w tę kampanię społeczną przyczyniamy się do popularyzacji głośnego czytania, które ma ogromne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dzieci. Naukowcy i praktycy zgodnie twierdzą, że czytanie dziecku na głos uczy je słownictwa, myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce moralnych zachowań.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska