Konkursy i Olimpiady

Pangea czyli matematyczne zmagania
10-01-2014

p>W piątek 10 stycznia 2014 roku odbył się w naszej szkole I etap międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA. Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Konkurs ten organizowany jest w następujących krajach: Niemcy, Dania , Włochy, Austria, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy i Węgry.

W naszej szkole udział w matematycznych zmaganiach brało 22 uczniów klas I liceum (11 uczniów) i technikum (11 uczniów). I etap konkursu zawierał 15 zadań w formie testowej o różnym stopniu trudności i trwał 45 minut. 500 najlepszych uczniów w poszczególnych kategoriach zostanie zakwalifikowanych do II etapu.

Życzymy naszym uczniom powodzenia.

• Ewelina Banasiewicz-Szczygieł