Spotkanie z Jadwigą Sosnowską
19-10-2018

19 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Jadwigą Sosnowską kierownikiem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia w Jędrzejowie poświęcone Stuleciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie obejrzeli pokaz slajdów: "Józef Piłsudski - twórca Legionów, architekt niepodległości i zwycięski wódz wojny polsko-bolszewickiej". Młodzież miała również okazje poznać grę edukacyjną "Znaj Znak" wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Gra "Znaj Znak" za pomocą 133 symboli opowiada historię Polski od 1918 do 1989 roku.

Uczniowie klas 1H i 3H oraz organizatorzy spotkania, nauczyciele bibliotekarze, serdecznie dziękują p. Jadwidze Sosnowskiej za tak ciekawe ukazanie postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego - "architekta" niepodległej Polski.

• Aldona Nawrot