Konkursy i Olimpiady

Szkolny konkurs zdrowego żywienia
24-10-2018

Codziennie uczniowie idąc do szkoły zabierają ze sobą przekąskę na drugie śniadanie lub kupują coś w szkolnym sklepiku. Jednak czy każdy z nich pamięta lub zastanawia się nad tym czy jest ono zdrowe i zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne do zdrowego funkcjonowania naszego organizmu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Dlatego w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany konkurs zdrowego żywienia, który odbył się 24 listopada 2018 roku. Celem konkursu było promowanie zdrowego odżywiania i zwróceniu uwagi na nasze nawyki żywieniowe.

Każdą klasę reprezentowała 3osobowa drużyna. Zadaniem każdej z nich było przygotowanie sałatki lub innej przekąski zawierającej zdrowe produkty. Czas na przygotowanie swoich pomysłów to 60 minut.

Po zakończeniu pracy ich potrawy podlegały ocenie jury składającego się z: Pani Dyrektor Małgorzaty Wojtasik, Pani Wicedyrektor Elżbiety Grad oraz Renaty Guździk, Pana Marcina Białka oraz przedstawiciela Samorządu Szkolnego.

Jury oceniało w skali od 0 do 2: wygląd potrawy, jej walory smakowe, pomysł na interesującą i unikatową nazwę, wygląd stanowiska oraz wygląd i estetykę osób przygotowujących. Uczniowie bardzo się spisali tego roku, ponieważ potrawy, które przygotowali były naprawdę smaczne i wybór nie były łatwy.

Ostatecznie:

• - 1 miejsce zajęła klasa 1a
  • - 2 miejsce zajęła klasa 3h
  • - 3 miejsce zajęła klasa 3el

Natomiast wyróżnienie przypadło klasie 1b.

Wszyscy uczniowie jako nagrody pocieszenia otrzymali gorzkie czekolady i mogli spróbować własnych pomysłów na potrawy i drobne, zdrowe przekąski.

Konkurs ten zakończył się pozytywnym odbiorem naszych uczniów i ich wielkim zaangażowaniem. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych organizowanych konkursach.

• Katarzyna Szydłowska, Wiktoria Węgrzyn