Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Otwarta Firma
23-11-2018

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim programie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który obchodzony jest jednocześnie w 160 krajach świata.

Celem tego programu jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach programu uczniowie klas 1e, 1b, 1i, 2l, 2e spotkali się z panem Grzegorzem Kazimierskim - Rzecznikiem Praw Konsumenta w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie. Podczas spotkania omówiono prawa konsumenta, wyszczególniono instytucje ochrony praw konsumenta oraz poruszono tematykę zakupów przez Internet i niezgodności towaru z umową. Spotkanie zorganizowali opiekunowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości Anna Białek Wątor i Paulina Haja.

• Paulina Haja