Wycieczka Kielce – Oblęgorek – Zagnańsk
21-11-2018

Uczniowie klas pierwszej i drugiej hotelarskiej uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej, której głównym celem, były odwiedziny Best Western Grand Hotel w Kielcach. Hotel mogliśmy zwiedzić dzięki uprzejmości Pana dyrektora - Piotra Dwurnika, któremu bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Po obiekcie oprowadzała nas Pani Alfreda Baran, zapoznając z historią hotelu oraz współczesnym funkcjonowaniem.

Uczniowie odwiedzili kilka rodzajów jednostek mieszkalnych min. jedno i dwuosobowe, apartamentowe oraz przystosowane do obsługi gości niepełnosprawnych, restauracje i sale konferencyjne. Pani Alfreda przedstawiła uczniom wymagania poszukiwane przez pracodawców co do umiejętności dla przyszłych hotelarzy oraz zapoznała uczniów z procedurami obsługi gości. Po wizycie w hotelu grupa udała się do Oblęgorka w celu zwiedzenia Pałacyku Henryka Sienkiewicza oraz położonego nieopodal Zagnańska aby zobaczyć jeden za najstarszych dębów w Polsce – Dąb Bartek.

• Marcin Białek