Języki obce? Warto!
28-11-2018

Izabela Krzysztofik – absolwentka II LO im. ks. Stanisława Konarskiego, gościła na spotkaniu z młodszymi koleżankami i kolegami z klasy 2c i 2b naszego liceum. Spotkanie odbyło się 28.11.2018 roku, a rozpoczęła je pani dyrektor Małgorzata Wojtasik, witając serdecznie swoją byłą uczennicę oraz zebranych nauczycieli i uczniów.

Izabela ukończyła liceum, ucząc się na profilu ekonomiczno – prawnym. Jej nauczycielem języka angielskiego była pani Agnieszka Malec. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie ukończyła pracę socjalną.

Dzięki bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, Izabela Krzysztofik uczestniczyła w projektach Erasmusa. Ostatni z nich wiązał się z półrocznym pobytem w Omsku w Rosji. Nasza ambitna absolwentka studiowała tam przez jeden semestr. Język angielski i język rosyjski były jej językami wykładowymi. Podczas wyjazdu z Erasmusa, poznała przyjaciół z wielu krajów, rozsianych na kilku kontynentach, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, z Korei, Argentyny, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Ukrainy oraz oczywiście z Rosji.

Zwiedziła Omsk i jego okolice, Moskwę i Petersburg. Głęboko w pamięci zapadły jej wyjazdy do domów dziecka, które ze względu na rozległość Rosji, wiązały się z pokonaniem około 400 kilometrów w jedną stronę.

Wyjazdy za granicę przyniosły Izabeli Krzysztofik wiele korzyści, nie tylko językowych. Były okazją do otwarcia się na inne kultury. Cząstkę swych przeżyć przekazała nam, prezentując niezwykle ciekawe zdjęcia. Jesteśmy jej wdzięczni za czas, który nam poświęciła, podzielenie się wrażeniami ze swoich podróży, ciepłe słowa o naszej szkole i motywację do nauki języków. Życzymy kolejnych podróży i sukcesów.

• Agnieszka Malec, Ewelina Walczyńska