Konkursy i Olimpiady

Koncert profilaktyczny „Żyję bez ryzyka”
28-11-2018

W Jędrzejowskim Centrum Kultury w dniu 28 listopada odbył się koncert profilaktyczny „Żyję bez ryzyka”, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 1a. W programie koncertu odbyło się m.in. spotkanie z krajowym konsultantem ds. HIV/AIDS i profilaktyki uzależnień Romanem Latoszyńskim oraz rozdanie nagród konkursowych.

Koncert miał na celu przybliżyć uczniom problematykę ludzi borykających się z chorobą AIDS w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem AIDS przypadającym na 1 grudnia.

Ze względu na fakt, że problem zakażeń HIV dotyczy najczęściej młodych ludzi, powinni być oni wyposażeni w rzetelną wiedzę dotyczącą ryzyka i sposobów uniknięcia zakażenia, by na tej podstawie mogli dokonywać świadomych wyborów chroniących ich zdrowie i życie.

Właśnie taki cel przyświecał prelegentowi, który w prosty i dostosowany do stylu młodych ludzi język, opowiadał jak to jest żyć z AIDS-em. Jedyną ochroną przed zakażeniem wirusem HIV jest nadal wiedza i przekładanie jej na własne wybory życiowe.

Miłość, odpowiedzialność, wierność, właściwy czas na inicjację seksualną oto wartości które powinny być wpisane w życie młodych ludzi. Tego życzył pan Latoszyński wszystkim uczniom na zakończenie spotkania.

W drugie części koncertu nastąpiło rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Żyję bez ryzyka”. Angelika Kałka i Sylwia Świtalska z klasy 3a ex aequo zajęły I miejsce! Gratulujemy!

• Małgorzata Wielińska