Sport

Sportowe Mikołajki
06-12-2018

6 grudnia rozegrany został w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Do wspólnej zabawy o tytuł najlepszej tenisistki i najlepszego tenisisty „Konarskiego” zgłosiło się 80 uczestników (32 dziewczyny i 48 chłopców). Zawodnicy rozgrywali mecze systemem pucharowym, a do wyłonienia finalistów potrzebowaliśmy prawie 80 pojedynków.

Wśród dziewcząt w finale znalazły się Angelika Kasiewicz kl. 2H, Wiktoria Ryczko kl. 3H, Martyna Kaczmarek 1 E i Natalia Curyło kl. 2 E, a wśród chłopców: Mateusz Nogaj kl. 1a, Jakub Ryczko kl. 2I,Michał Staszewski kl. 3 L. W ostatniej, decydującej o zwycięstwie fazie zawodów chłopcy rywalizowali systemem „każdy z każdym”, a dziewczyny rozegrały mecze półfinałowe i finałowe.

Zwyciężczynią Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego wśród dziewcząt została Wiktoria Ryczko kl. 3H, II miejsce zdobyła Angelika Kasiewicz kl. 2H, a III miejsce - Natalia Curyło kl. 2 E.

Zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego wśród chłopców został Jakub Ryczko kl. 2 I, II miejsce zajął Nogaj Mateusz kl. 1a, a III miejsce – Michał Staszewski kl. 3 L.

Pani dyrektor Małgorzata Wojtasik zakończyła Turniej wręczając najlepszym tenisistom dyplomy i słodycze. Życzyła również dalszych sukcesów podczas reprezentowania szkoły w zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Turniej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, a mecze sędziowali uczniowie klasy 3 L. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną mikołajkową zabawę.