Konkursy i Olimpiady

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
07-12-2018

W dniu 07 grudnia 2018 roku odbył się drugi etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności(zawody okręgowe)- Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do trzeciego etapu olimpiady (zawody centralne) zakwalifikował się nasz uczeń Sebastian Gil kl.3A.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju.

Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka. Pragniemy – rozwijając wiedzę akademicką i kreując kompetencje społeczne – wpływać na kształtowanie Polski bezpiecznej, Polski szanującej swoje tradycje, Polski przyjaznej wobec innych.

W Olimpiadzie tej uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczyć będą o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Olimpiada jest wpisana na listę prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej olimpiad interdyscyplinarnych.

Współorganizatorami Olimpiady są uczelnie:

• Szkoła Główna Służby Pożarniczej,
  • Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie,
  • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni,
  • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,
  • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach,
  • Uniwersytet Łódzki,
  • Uniwersytet Rzeszowski,
  • Uniwersytet Szczeciński,
  • Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie,
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
  • Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży,
  • Uniwersytet Wrocławski,
  • Uniwersytet Zielonogórski,
  • Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu.

• Teresa Segieta