Konkursy i Olimpiady

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
14-12-2018

14 grudnia w Domu Kultury w Jędrzejowie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia.

Już drugi rok z rzędu uczennica naszej szkoły zwyciężyła w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. W tym roku szkołę reprezentowała Natalia Jach z klasy Ib, która najlepiej rozwiązała test składający się z 30 pytań i zdobyła I miejsce. Tym samym Natalia zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego rozgrywanego w Kielcach. Gratulujemy!

• Elżbieta Cichoń