Dietetyk w Konarskim
14-12-2018

W ostatni piątek, tj. 14 grudnia 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Dietetyk Karolinę Borusińską z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Jędrzejowie. Pani Karolina spotkała się z młodzieżą naszej szkoły. W prelekcji brali udział uczniowie klas pierwszych: 1b, 1a oraz 2E.

Tematem spotkania było przede wszystkim zdrowe odżywianie, zagadnienie to realizujemy zresztą co roku. Pani dietetyk przedstawiła zestaw produktów, z których powinna składać się codzienna dieta (podała konkretne przykłady), omówiła także konsekwencje niedoboru składników odżywczych w diecie młodzieży. Wyjaśniła różnicę pomiędzy żywieniem jakościowym a ilościowym, podkreśliła zły wpływ jedzenia „śmieciowego” na organizm. W czasie prelekcji uczniowie mogli się zapoznać z prawidłowo zbilansowanym jadłospisem, pokrywającym zapotrzebowanie energetyczne i odżywcze. Dietetyczka podkreślała rolę – nawyku zdrowego żywienia, oraz nawyku uprawiania sportu.

Na koniec spotkania Pani Dietetyk poruszyła temat nadmiernego spożywania napojów energetycznych, oraz opowiedziała o Fast foodach, które są niestety bardzo popularne wśród młodzieży. Uczniowie szkoły obecni na spotkaniu mogli sobie wyliczyć swoje BMI za pomocą szablonów, które przyniosła pani Dietetyk.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły dziękują pani Dietetyk za spotkanie i miłą współpracę.

• Marzena Magiera-Albin