Konkursy i Olimpiady

Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym
13-12-2018

Laureatką konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym została Paulina Polak z klasy 1b. Konkurs zorganizowała Fundacja Imienia Stefana Artwińskiego dla uczniów świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych. Miał on na celu propagowanie wiedzy wśród młodzieży o historii oraz uprawnieniach i kompetencjach samorządu terytorialnego. Zasadniczym celem przedsięwzięcia było szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego i systemu wartości demokratycznych oraz zainteresowanie młodzieży wiedzą o samorządzie na szczeblu województwa, powiatu i gminy.

W konkursie wzięło udział 75 uczniów z województwa świętokrzyskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań zamkniętych i jednego otwartego. Doskonałą wiedzą wykazała się nasza uczennica Paulina Polak, którą nagrodzono atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Gala wręczania nagród odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach w której udział wzięli Wojewoda Świętokrzyski - Pani Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty - Pan Kazimierz Mądzik oraz Prezes fundacji Pani Maja Wanat.

Udział w konkursie poprzedziły liczne przygotowania i pomoce zorganizowane przez nauczycieli i dyrekcję szkoły min. spotkanie z samorządowcem Sekretarz Gminy Panią Renatą Kawiorską, która przybliżyła uczniom zasady funkcjonowania gminy i odpowiedziała na wiele pytań związanych z lokalnym samorządem. Paulinie gratuluję a innych uczniów zapraszam do udziału w przyszłym roku.

• Barbara Terczyńska