Zawodowe zmagania informatyków
23-11-2018

Od dnia 12.11.2018 r. do 23.11.2018 r. na praktykach zawodowych przebywali uczniowie klasy 3 o profilu technik informatyk. Młodzież tej klasy już po raz drugi mogła doskonalić swoje predyspozycje zawodowe u prywatnych przedsiębiorców powiatu jędrzejowskiego, jak również w instytucji użyteczności publicznej tj. w Komendzie Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Od lat nasi informatycy podczas praktyk chętnie odwiedzają takie firmy jak: Intercom, Sigma, Puma, Simset Net oraz Eltrox.

Praktykanci z wielkim zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania pod opieką pracowników firm, którzy służyli im cenną wiedzą i zawodowym doświadczeniem. Pomimo różnych trudności napotykanych podczas realizacji kolejnych etapów prac związanych z projektowaniem i przygotowaniem stron internetowych, czy budowaniem dynamicznych witryn wykorzystujących internetowe bazy danych uczniowie z zacięciem oddawali się swoim pasjom. Bardzo dziękujemy wszystkim przedsiębiorstwom za owocną współpracę podczas realizacji praktyk zawodowych.

• Jolanta Tompolska