Bezpieczny Internet – „cyberprzemoc”
13-12-2018

„Cyberprzemoc” oraz „Ochrona danych osobowych w sieci” to tematy warsztatów, które 13 grudnia 2018 roku przeprowadziła dla uczniów klasy 3I pani Anna Wrzoskiewicz dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Pani Magdalena Nowak Specjalista ds. administracyjno prawnych z Centrum Edukacji - College Medyczny w Kielcach.

Warsztaty miały na celu zaprezentowanie młodzieży zjawiska cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się jakie są formy cyberprzemocy, jakie mogą być odczucia oraz konsekwencje przemocy w Sieci dla ofiary. Ponadto w toku zajęć prowadzące przedstawiły jak powinna zachować się ofiara, a jak świadkowie cyberprzemocy i gdzie można szukać pomocy. Warsztaty uświadomiły młodzieży jak można unikać zagrożeń oraz nauczyły prawidłowo reagować w momencie zetknięcia się z nimi.

Druga część warsztatów skupiła się wokół ochrony danych osobowych oraz przybliżyła młodzieży ustawę o prawach autorskich.

• Marek Pułka