Rozum i serce uhonorowane… Stypendium Starosty Powiatu Jędrzejowskiego im. Jana Pawła II
09-01-2019

W dniu 9 stycznia 2019 w siedzibie Starostwa w Jędrzejowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty dla wybitnie uzdolnionych uczniów z terenu powiatu. Z naszej Szkoły zaszczytu tego dostąpiły dwie Uczennice: z II LO – Sylwia Ozga z klasy IIIa oraz z Technikum – Wiktoria Węgrzyn z klasy IIIH. W tej podniosłej Uroczystości udział brali przedstawiciele władz Powiatu: Starosta jędrzejowski Paweł Faryna, Wicestarosta Maria Barańska, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Mentel. Obecni byli także: członek Zarządu Powiatu Tomasz Puchrowicz oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Stanisław Nawrot.

Pan Starosta, mówiąc o laureatach, wspomniał, że są ukoronowaniem mądrości naszego Narodu. Podziękował Rodzicom, Dyrekcji oraz Wychowawcom i Nauczycielom za trud włożony w wychowanie i kształcenie Młodych Geniuszy. Uroczystość uświetniła swym wokalnym występem utalentowana i pełna magicznego uroku Sylwia Ozga.

Stypendystom towarzyszyli Rodzice: Danuta i Edward Ozga – Rodzice Sylwii Ozgi oraz Renata i Dariusz Węgrzyn – Rodzice Wiktorii. Szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik oraz wychowawcy obu Uczennic Panie: Anna Białek – Wątor i Anna Sioja.

Sylwia Ozga – wzorowa uczennica III klasy II LO w ZSP nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, ze średnią ocen 5,22. Jest uczennicą bardzo obowiązkową i zdyscyplinowaną. Potrafi połączyć naukę z rozwijaniem zdolności artystycznych i muzycznych. Swój talent i warsztat wokalny doskonali dzięki współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach pod kierunkiem profesjonalnych nauczycieli muzycznych. Efektem tych działań oraz jej wytężonej pracy są liczne nagrody na konkursach muzycznych, co niewątpliwie przyczynia się do rozsławienia szkoły, do której uczęszcza. Podczas konkursu „Srebrna Jodła” na Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieżowej w Kielcach zajęła II miejsce, również II miejsce otrzymała w konkursie „Scena dla ciebie”, a w konkursie „Scyzoryki” została finalistką. Reprezentowała Polskę w młodzieżowym konkursie „Stars of Song” w Rumunii, gdzie za wyjątkowe i niekonwencjonalne wykonanie muzyczne otrzymała nagrodę Grand Prix. Jest także finalistką konkursu „Talent Świętokrzyski”. Każda uroczystość szkolna jest uświetniona jej występem.

Sylwia jest także bardzo aktywna na forum klasowym, pełni funkcję wiceprzewodniczącej, inicjując różnorakie akcje konsolidujące uczniów. Oprócz wymienionych zalet cechuje ją przede wszystkim skromność, koleżeńskość i uczynność. To pozytywnie ukształtowana i bardzo dojrzała, jak na swój wiek, młoda osoba.

Wiktoria Węgrzyn - wzorowa uczennica III klasy Technikum nr 1 w ZSP nr 1 w Jędrzejowie, średnia ocen 5,2 na kierunku hotelarstwo. Wiktoria to uczennica o wyjątkowych uzdolnieniach organizatorskich i społecznych.

Doskonale łączy działalność na rzecz szkoły i wybranego kierunku nauczania z obowiązkiem uczenia się. Jako reprezentantka pocztu sztandarowego uczestniczyła we wszystkich uroczystościach patriotycznych, szkolnych i pozaszkolnych. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy, angażuje się w działania związane z promocją kierunku hotelarskiego, przygotowywała i prezentowała stoisko zawodowe podczas Dni Otwartych Szkoły. Dużo pracy i wysiłku włożyła także w działania związane z otwarciem pracowni hotelarskiej. Podczas Wiosny Zawodowców interesująco przedstawiła swój przyszły zawód przygotowując bardzo dobrą prezentację. W ramach projektu „Świętokrzyscy hotelarze na rynku pracy” reprezentowała szkołę w konkursie kelnerskim zajmując II miejsce.

Wiktoria to uczennica bardzo energiczna, zawsze chętnie służy swoją pomocą koleżankom i kolegom.

• Anna Sioja