Apel „Bezpieczne ferie”
30-01-2014

W trosce o bezpieczne i dobre spędzenie czasu wolnego od nauki młodzież szkolna w dniu 30 stycznia 2014r. spotkała się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, panem Michałem Kowalczykiem rzecznikiem prasowym i panem Piotrem Krempic z wydziału Ruchu Drogowego. Przedstawiciele Policji w bardzo konkretny i rzeczowy sposób przedstawili uczniom różnego rodzaju zagrożenia, które mogą zasadniczo wpłynąć na ich życie, jeżeli podejmą nieodpowiednie i ryzykowne zachowania. Szczególnie takim zachowaniom sprzyjają okresy wolne od nauki, kiedy nie ma się ciekawego pomysłu na spędzanie wolnego czasu, kiedy działa się pod wpływem chwili i namowom znajomych. Alkohol, narkotyki, pewne formy wandalizmu, „szpanerska” jazda samochodem mogą zasadniczo przyczynić się do szeroko rozumianych problemów. Dlatego trzeba pamiętać, że własne zdrowie i życie to dar najcenniejszy, o których nie należy zapominać w każdej sytuacji!

• Małgorzata Wielińska