Konkursy i Olimpiady

Etap szkolny konkursu ‘Poznaj swoje prawa w pracy”
17-12-2018

17 grudnia odbyły się eliminacje szkolne konkursu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy pn.”Poznaj swoje prawa w pracy”. W zawodach szkolnych uczestniczyli: z klasy 3el: Kowalska Karina, Grzelec Daria, Krempic Damian, Marcykiewicz Emil, Wolska Martyna, z klasy 2e: Zdeb Krzysztof, Molenda Katarzyna, Nawrot Karolina, Kruk Dominik, Madejczyk Katarzyna, Ciosk Anna. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru z tematyki przepisów prawa pracy oraz bhp. Najlepiej z testem poradziły sobie uczennice klasy 3el Karina Kowalska oraz Daria Grzelec i to one będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach regionalnych, które odbędą się w Kielcach.

Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Konkurs jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności dla szkół i ich uczniów. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

• Anna Krempińska