Nasze laureatki Stypendium Premiera
06-02-2019

Najlepsi uczniowie z ponad 130 szkół województwa świętokrzyskiego odebrali w środę 6 lutego 2019 roku dyplomy potwierdzające uzyskanie przez nich Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wręczenie dyplomów odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, tzw. "Okrąglaku". Gospodarzem uroczystości był pan Maciej Długosz - wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty a zgromadzonych uczestników swoją obecnością zaszczyciła pani Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty oraz pan Wiktor Michał Kowalski - przedstawiciel wojewody świętokrzyskiego.

Stypendia Premiera przyznawane są uczniom, którzy w danej szkole uzyskali najwyższą średnią ocen. Z naszej szkoły na takie wyróżnienie zapracowały w tym roku dwie uczennice: Dominika Rosik - z klasy 4HR Technikum nr 1 oraz Weronika Skierska - z klasy 3a II Liceum Ogólnokształcącego. Laureatkom towarzyszyli w tej podniosłej chwili: pani Małgorzata Wojtasik - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, pani Monika Skierska oraz pan Artur Śliz - wychowawca klasy 4HR.

Dziewczynom gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć a pozostałych uczniów zachęcamy, aby brali z nich przykład.

• Artur Śliz