Współczesna bankowość
06-02-2019

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego odbyły się nietypowe lekcje. Na zaproszenie Anny Krempińskiej, opiekuna Szkolnego Klubu Młodych Ekonomistów w szkole pojawił się absolwent technikum ekonomicznego – Artur Krzykała. Uczniowie klasy 2e, 3el oraz 4hr mieli możliwość nie tylko dowiedzieć się co oferuje bank, ale i jakie można mieć korzyści z usług bankowych, oraz jakie możliwości daje bankowość mobilna.

Ponadto ”były” uczeń szkoły opowiadał jak można dalej kształcić się po technikum ekonomicznym , jakie studia wybrać i jakie możliwości daje praca w bankowości. Było wiele pytań i szczegółowych odpowiedzi. Jak sam stwierdził, nie żałuje, że wybrał „Konarskiego”, bo dzięki tej szkole miał podstawy aby szkolić się dalej i rozwijać swoją karierę zawodową.

Artur aktualnie pracuje w Krakowie w Raiffeisen Polbank w ramach działalności przejętej przez Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Na koniec spotkania uczniom zostały rozdane gadżety: torby ekologiczne, etui na telefony, długopisy i smyczki.

• Anna Krempińska