Pierwsze miejsce dla Siatkarek z Konarskiego
28-02-2019

28 lutego 2019 roku w Małogoszczu odbył się Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bohaterów Powstania Styczniowego.

Gospodarz Turnieju zaprosił do wzięcia udziału w zawodach 4 drużyny:

1. ZSP nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie,
  2. ZSP nr 2 im. gen. S. Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie,
  3. Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Sędziszowie,
  4. LO w Małogoszczu.

Po losowaniu rozpoczął się Turniej. Drużyna naszej szkoły rozpoczęła rywalizację od meczu z Liceum Ogólnokształcącym z Sędziszowa. Następnie graliśmy mecz ze szkołą z Małogoszcza i ostatni mecz o finał z ZSP nr 2 im.gen. Grota Roweckiego z Jędrzejowa.

Kolejność naszych pojedynków i ich wyniki:

1. ZSP nr 1 Jędrzejów – LO Sędziszów - 2:0
  2. ZSP nr 1 Jędrzejów – LO Małogoszcz - 2:0
  3. ZSP nr 1 Jędrzejów – ZSP nr 2 Jędrzejów - 2:1

Naszą szkołę reprezentowały:

1. Klaudia Główczyńska – kapitan, klasa 3L,
  2. Klaudia Jędrychowska, klasa 3a,
  3. Aleksandra Sperczyńska, klasa 2c,
  4. Aleksandra Grot, klas 2H,
  5. Roksana Skiba, klasa 2L,
  6. Marta Dróżdż, klasa 1a,
  7. Weronika Klamka, klasa 2b,
  8. Karolina Baran, klasa 3L,
  9. Weronika Blicharska, klasa 2c,
  10. Joanna Czaczkowska, klasa 3L,
  11. Wiktoria Dziób, klasa2c.

Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, poparte zdrową, sportową rywalizacją. Drużyna naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce po zaciętym meczu z ZSP nr 2 z Jędrzejowa. Wygrana ta bardzo cieszy, ponieważ zostało obronione zwycięstwo z zeszłego roku także na Turnieju w Małogoszczu.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

• I miejsce - ZSP nr 1 Jędrzejów
  • II miejsce - ZSP nr 2 Jędrzejów
  • III miejsce – LO Sędziszów
  • IV miejsce – LO Małogoszcz.

Puchary i dyplomy dla wszystkich drużyn wręczyli Dyrektorzy szkoły.

Dla wszystkich dziewcząt reprezentujących naszą szkołę należą się słowa uznania i zarazem podziękowania za trud jaki włożyły w przygotowania do zawodów.

Opiekun naszej drużyny dziękuje zawodniczkom za wspaniałą grę i jeszcze raz gratuluje zwycięstwa.

• Marzena Magiera-Albin