Współpraca ze Staropolską Szkołą Wyższą w Kielcach
28-02-2019

Dnia 28.02.2019r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gościliśmy przedstawiciela Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, pana Sebastiana Jabłońskiego - Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej. Spotkanie skierowane było do młodzieży klas maturalnych i dotyczyło podejmowania działań zmierzających do kreowania ścieżki rozwoju zawodowego. Podczas swojego wystąpienia pan Sebastian Jabłoński przeprowadził dla uczniów krótkie warsztaty pt „Zagraniczny rynek pracy - jak osiągnąć sukces, gotowa recepta na karierę”, które miały na celu pomoc przyszłym absolwentom w wyborze trafnej dalszej drogi kształcenia i osobistego rozwoju.

Pan Sebastian Jabłoński podczas zajęć podkreślił, iż w dobie globalizacji bardzo ważną rzeczą jest komunikacja międzyludzka, przedsiębiorczość, otwartość, pokonanie strachu przed nieznanym oraz własnych słabości. Młodzież opuszczając mury naszej szkoły musi mieć świadomość dużej konkurencyjności na rynku pracy, dlatego warto inwestować w swój rozwój, wiedzę, a przede wszystkim znajomość języków obcych. Solidne wykształcenie to większa perspektywa na znalezienie wymarzonej pracy, dającej zadowolenie, satysfakcje, a także godne wynagrodzenie.

Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali Panu Sebastianowi Jabłońskiemu za przeprowadzenie interesującego wykładu i warsztatów, które z pewnością będą miały wpływ na dalsze losy naszych absolwentów.

• Barbara Terczyńska, Jolanta Tompolska