Konkursy i Olimpiady

Etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
28-02-2019

W dniach od 26 do 28 lutego chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie III edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Polegał on na wypełnieniu testu wielokrotnego wyboru. Jest to nietypowa olimpiada, ponieważ pierwszy i drugi etap to testy online

Uczniowie klasy 1e: Anna Miernicka, Marta Paliborek, Wiktoria Palska, Aleksandra Płońska.

Uczniowie klasy 2e: Dominik Kruk, Jakub Podsiadło, Kamila Równicka, Kamil Bratek, Aleksandra Ciosk, Katarzyna Dłużniak, Anna Jach, Piotr Jasiński, Michał Juszczyk, Karolina Krakowska.

Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach obejmuje tematykę z kilku dziedzin, związanych z życiem gospodarczym: ekonomia w wymiarze makro i mikro, zarządzanie, samorządność, przedsiębiorczość i innowacyjność. Głównym celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi, którzy już wkrótce będą dokonywać wyborów dotyczących ich dróg zawodowych. Zachęcanie do zwiększania nie tylko wiedzy o biznesie i innowacjach, ale także praktycznych umiejętności, które będą stanowić inwestycję we własny rozwój. Celem jest również wskazanie możliwości pracy i rozwoju na krajowym rynku, rozwinięcie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz pracy w zespole.

• Anna Krempińska