Konkursy i Olimpiady

Olimpiada ZUS
15-03-2019

Uczniowie „Konarskiego” najlepsi w powiecie zajmując trzecie miejsce w województwie w olimpiadzie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W piątek 15 marca w siedzibie kieleckiego oddziału ZUS odbył się wojewódzki etap olimpiady z zakresu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Młodzież musiała zmierzyć się z pytaniami wielokrotnego wyboru m.in. z zakresu wprowadzenia pierwszych ubezpieczeń społecznych, źródeł przychodu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, warunków do uzyskania renty z tytułu niezdolności do pracy, czy rodzaju dokumentów, na których pracodawca rozlicza się z opłacanych składek.

Naszą szkołę reprezentowało 3 przedstawicieli z klasy 2E - Katarzyna Dłużniak, Kinga Suchenek i Michał Juszczyk. Uczniowie zajęli III miejsce w wojewódzkim półfinale Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest elementem projektu "Lekcji z ZUS", które przeprowadzane są w placówkach szkolnych od 2014 roku. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany pod patronatem Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Mogą też dowiedzieć się jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy.

• Alicja Garus