Praca Marzeń - Dzień Przedsiębiorczości 2019
21-03-2019

Dnia 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie odbył się Dzień Przedsiębiorczości 2019. Młodzi ludzie odwiedzili firmy i instytucje, których pracownicy opowiadali o swoim miejscu zatrudnienia i o wykonywanej pracy. Ogólnopolski program Dzień Przedsiębiorczości realizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Program ten daje możliwość odbycia jednodniowych praktyk w wybranych przez uczniów firmach i instytucjach. Jest szansą, by młodzi ludzie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wybranych zawodach. Dzięki temu być może poznają swoich przyszłych pracodawców, a w konsekwencji będą mogli podjąć lepsze decyzje zawodowe.

W tegorocznej już 16 edycji programu udział wzięły wszystkie klasy nienaturalne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Uczniowie odbyli praktyki w kilkudziesięciu firmach i instytucjach „pracując” min. na stanowisku: informatyka, bankowca, księgowego, psychologa, logopedy, nauczyciela, aktora, strażaka, policjanta, ratownika medycznego, farmaceuty, weterynarza, fotografa, krawca, magazyniera, kolejarza, sprzedawcy i innych.

Udział uczniów w programie dał szansę na poszerzenie wiedzy o „wymarzonej pracy”, pomógł młodzieży rozwijać się oraz skłonił do myślenia o swojej przyszłości, czego wiele młodych osób się obawia. W opinii uczniów warto było zaobserwować jak ich przyszła praca wygląda na co dzień. Dzięki temu upewnili się w wyborze drogi zawodowej dla siebie. Ich doświadczenia byłyby niemożliwe, gdyby nie otwartość wszystkich Pracodawców zaangażowanych w Dzień Przedsiębiorczości.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele koordynatorzy: Anna Białek-Wątor, Magdalena Prusicka, Paulina Haja i uczniowie serdecznie dziękują wszystkim instytucjom, firmom za okazaną pomoc i zaangażowanie w realizację tegorocznej edycji programu.