Konkursy i Olimpiady

Oddajemy krew!
27-02-2014

27 lutego 2014r. uczniowie naszej szkoły w ramach Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” oddawali honorowo krew.

W szkole działa Klubu Honorowych Dawców Krwi, do którego każdego roku przystępują kolejne pełnoletnie osoby gotowe do niesienia bezinteresownej pomocy poprzez oddawanie krwi. Akcja została zorganizowana w odpowiedzi na apel Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Młodzież poważnie podeszła do sprawy, czego wyrazem była duża ilość chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem życia – własną krwią. 50 osób oddało łącznie 22,5 litra krwi.

Na wyróżnienie zasługują klasy: 3 I – 10 uczniów, 3 lb – 8 uczniów i 4 E – 7 uczniów.

Wszystkim młodym krwiodawcom organizatorzy akcji Elżbieta Cichoń – opiekun SK PCK oraz Iwona Stankiewicz serdecznie dziękują.

• Elżbieta Cichoń