Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Konarskim
26-03-2019

26.03.2019 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Starosty Jędrzejowskiego pana Pawła Faryny.

Organizatorami Turnieju było Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie.

Organizatorzy do udziału w Turnieju zaprosili 4 szkoły: dwie z terenu miasta Jędrzejowa i dwie z powiatu:

1. ZSP nr 1 im. Ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie.
  2. LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie.
  3. ZSP nr 2 im. Gen. Grota Roweckiego w Jędrzejowie.
  4. LO im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu.

Turniej uroczyście otworzył Starosta Jędrzejowski pan Paweł Faryna wraz z Dyrektor szkoły panią Małgorzatą Wojtasik przy pełnych trybunach kibiców.

Zawody rozpoczęły się od losowania, rozgrywane były systemem „każdy z każdym.”

Naszą szkołę reprezentowały:

1. Klaudia Główczyńska – kapitan, klasa 3L,
  2. Klaudia Jędrychowska, klasa 3a,
  3. Aleksandra Sperczyńska, klasa 2c,
  4. Aleksandra Grot, klas 2H,
  5. Roksana Skiba, klasa 2L,
  6. Marta Dróżdż, klasa 1a,
  7. Weronika Klamka, klasa 2b,
  8. Karolina Baran, klasa 3L,
  9. Weronika Blicharska, klasa 2c,
  10. Joanna Czaczkowska, klasa 3L,
  11. Wiktoria Dziób, klasa2c,
  12. Andżelika Glejzer, klasa 1a.

Zawody otworzył mecz pomiędzy LO Małogoszcz a gospodarzami.

Kolejność meczów i punktacja:

1. LO Małogoszcz – ZSP nr 1 Jędrzejów - 0 : 2
  2. LO Sędziszów – ZSP nr 2 Jędrzejów - 1 : 2
  3. LO Małogoszcz – ZSP nr 2 Jędrzejów - 0 : 2
  4. ZSP nr 1 Jędrzejów – LO Sędziszów - 2 : 0
  5. LO Małogoszcz – LO Sędziszów - 2 : 1
  6. ZSP nr 2 Jędrzejów –ZSP nr 1 Jędrzejów - 0 : 2.

Wszystkie mecze były zacięte, każda drużyna chciała wygrać i nie odpuszczała do samego końca.

Zawody toczyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, a przerwy pomiędzy meczami wypełnione były akcentem muzycznym, o który zadbali uczniowie klasy 4i.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

• I miejsce - ZSP nr 1 w Jędrzejowie.
  • II miejsce - ZSP nr 2 w Jędrzejowie.
  • III miejsce - LO w Małogoszczu.
  • IV miejsce - LO w Sędziszowie.

Puchary dla wszystkich drużyn ufundował Starosta Jędrzejowski pan Paweł Faryna. Trudy Turnieju umilił słodki poczęstunek w postaci drożdżówek, a pragnienie ugasiła woda mineralna, którą zapewniło Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, za co bardzo dziękujemy.

Turniej wspólnie zakończyli wręczając pamiątkowe dyplomy i puchary Starosta Jędrzejowski pan Paweł Faryna wraz z Dyrektor szkoły panią Małgorzatą Wojtasik.

Organizatorzy podziękowali wszystkim zawodnikom, trenerom, nauczycielom zaangażowanym za wspaniałe zawody, walkę i wylany pot na parkiecie.

Należy nadmienić, że Turniej przebiegał sprawnie, dzięki fachowej pomocy nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Bartosza Kisiela z klasy 3b, który pełnił funkcję bardzo kompetentnego sędziego głównego, pomagali mu sędziowie: Wiktoria Miksztal z klasy 3b, Paweł Olesiński z klasy 4i oraz Monika Kot z klasy 2b, Gabriela Skóra i Małgorzata Krzysztofik z klasy 1b.

Na zakończenie Zawodów, wszyscy w doskonałych humorach zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Organizatorami.

Opiekun drużyny dziewcząt jeszcze raz dziękuje swoim zawodniczkom za wspaniałą sportową rywalizację, która została ukoronowana kolejnym pierwszym miejscem. Dobra passa trwa już drugi rok z rzędu. Jednak nie należy myśleć, że przychodzi to łatwo, poparte jest to systematyczną, ciężką pracą, oby taka dalej.

• Marzena Magiera-Albin