Święto Bibliotek Szkolnych
31-10-2013

W tym roku po raz kolejny świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach październikowego święta obchodzonego pod hasłem „Biblioteki szkolne – bramy do życia” przygotowano konkurs „Czy znasz historię książki?”. Wznowiliśmy akcję „Uwolnij książkę”.

Głównym celem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest promocja biblioteki w środowisku szkolnym, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w życiu szkoły oraz pokazanie tego, że jest pomocna uczniom. Poprzez włączenie się do wydarzenia staramy się przyciągnąć i zachęcić młodych czytelników do czytania, a przy okazji ukazać przestrzeń biblioteczną jako miejsce przyjazne i schronienie przed szkolnym gwarem.

• Monika Kowalska