Rozstania nadszedł czas…
26-04-2019

Poloneza czas zacząć – pierwsza para rusza.

(…)

Po pierwszej, para druga. Słowem wszystkie klasy.

Odrzuciwszy na bok jeansy, adidasy.

Polonezem pożegnać się dzisiaj chcą z nami

Z dyrekcją i ze swymi nauczycielami.

Tymi słowami rozpoczęliśmy uroczystość, mającą na celu pożegnanie klas maturalnych, którą we właściwy sobie sposób poprowadzili nasi szkolni kabareciarze, czyli Dawid Adamski oraz Igor Klamka.

Tegorocznych abiturientów, poza dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami, serdecznym słowem pożegnali również przybyli goście: pan Paweł Faryna, Starosta Powiatu Jędrzejowskiego, pan Marek Mentel, Przewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego, pan dr Wiktor Krasa, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz pan Wojciech Grad, Przewodniczący Rady Rodziców.

Przemawiający zwrócili maturzystom uwagę na to, że pewien ważny etap ich życia właśnie dobiega końca, ale otwiera się przed nimi nowa droga, którą będą już szli jako dojrzali ludzie, co daje wiele możliwości i tylko od nich samych zależy, w jaki sposób je wykorzystają.

Nie zabrakło również życzeń od młodszych kolegów, w imieniu których głos zabrała Klaudia Musiał, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Weronika Skierska, uczennica klasy 3a, wygłosiła przemówienie, które było podsumowaniem i wspomnieniem szkolnego życia abiturientów, a jednocześnie wyrazem wdzięczności skierowanym do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli.

Oczywiście bardzo ważnym punktem uroczystości było wyróżnienie tych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Uchwałą Rady Pedagogicznej Medale "Złoty Absolwent" w tym roku otrzymali:

• Dorota Wachowicz kl. 4L 5,33
  • Agnieszka Chabior 4L 5,03
  • Dominika Rosik 4HR 5,23
  • Anna Cichoń 3b 5,32
  • Tomasz Blicharski 3b 5,0
  • Dawid Staniek 3b 5,0
  • Weronika Skierska 3a 5,16
  • Michalina Grad 3a 5,16
  • Andrzej Jędruch 3a 5,11
  • Paulina Fiuk 3a 5,05
  • Sylwia Ozga 3a 5,05
  • Monika Matera 3a 5,0

Natomiast świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymali uczniowie:

• Aleksandra Antoszewska 4L
  • Maja Kaprońska 4HR
  • Sylwia Koper 4HR
  • Karolina Putowska 3b
  • Patrycja Sowula 3b
  • Igor Klamka 3b
  • Paulina Lasota 3b
  • Karolina Staszowska 3a
  • Aleksandra Raćkos 3a
  • Magdalena Nazimek 3a
  • Kinga Zimna 3a

Rodzice w ten sposób wyróżnionych uczniów otrzymali z rąk pani dyrektor, Małgorzaty Wojtasik Listy Gratulacyjne.

Ogromnym wyróżnieniem dla absolwentów jest też możliwość otrzymania indeksu szkoły wyższej, którym nagradzani są uczniowie, wykazujący się szczególnymi umiejętnościami i osiągnięciami, a także zamiłowaniem do konkretnej dziedziny nauki.

Tym razem indeksy Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach otrzymali: Agnieszka Chabior, Dominik Kondrak, Weronika Cieślak oraz Patrycja Białek. Wręczenia dokonał pan dr Wiktor Krasa, dziekan Wydziału Nauk Społecznych. Natomiast indeks Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzymał Kamil Matuszewski.

Dyplomy z rąk wychowawców otrzymali uczniowie, którzy przez wszystkie lata nauki angażowali się w życie szkoły w dziedzinie sportowej, artystycznej, w wolontariacie i nie tylko. A byli to:

• Daniel Kuk, Natalia Mierzwińska, Aleksandra Antoszewska, Daniel Szymela i Dorota Wachowicz, uczniowie klasy logistycznej
  • Sylwia Koper, Katarzyna Hendel, Maja Kaprońska i Dominika Rosik, uczennice klasy 4HR
  • Patryk Kośmider, Arkadiusz Foremnik i Sebastian Grad, uczniowie klasy informatycznej
  • Igor Klamka, Dawid Adamski, Tomasz Blicharski, Anna Cichoń, Bartłomiej Kisiel, Julia Kędzierska, Kaja Budyłowska, Natalia Gołębiowska, Ewelina Górska, Paulina Lasota, Wiktoria Matias, Wiktoria Miksztal, Dawid Staniek, Justyna Suchanowska, Aleksandra Tasak, Julia Wójcik, Patrycja Sowula, Natalia Latkowska, Karol Piechota, uczniowie klasy 3B
  • a także Angelika Kałka, Sylwia Świtalska, Magda Bentkowska, Sebastian Gil, Łukasz Siemieniec, Andrzej Jędruch, Mariusz Wojciechowski, Szymon Marek, Klaudia Jędrychowska, Weronika Skierska, Paulina Fiuk, Maciej Bębenek, Michalina Grad, Weronika Gryń, Klaudia Konieczna, Monika Matera, Magdalenia Nazimek, Aleksandra Raćkos, Karolina Staszowska, Kinga Zimna i Magdalena Słonina, uczniowie klasy 3a.

Wyróżnieni zostali również rodzice, którzy przez te kilka lat swoim zaangażowaniem w życie szkoły wspierali nauczycieli i dyrekcję, zawsze chętnie podejmując współpracę, czyli:

• pani Justyna Kobos
  • pani Justyn Jawor-Walczak
  • pani Agnieszka Pazdej
  • pani Marzena Wolska>/li>
  • pani Urszula Abramowicz
  • oraz pan Wojciech Grad, Przewodniczący Rady Rodziców.

Nowym elementem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły, które złożyli abiturienci, obiecując dbać o honor i dobre imię szkoły oraz swoją dalszą nauką i pracą przynosić chlubę szkole, miastu i Ojczyźnie.

Całą uroczystość swoim wokalnym talentem uświetniły nasze rozśpiewane maturzystki, czyli Sylwia Ozga, Weronika Skierska i Magda Bentkowska. A nad jej przebiegiem czuwali: Karina Trzcina i Grzegorz Bełz.

• Karina Trzcina