Konkursy i Olimpiady

Młodzież zapobiega pożarom
18-04-2019

W dniu 18 kwietnia 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W turnieju udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych w kategorii szkoły podstawowe klasy I-VI, szkoły podstawowe klasy VII-VIII oraz gimnazja klasy III, szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne. Poszczególne miejsca zajęli:

Szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne:

1. Sebastian Gil – ZSP nr 1 w Jędrzejowie
  2. Marcin Ludwiszewski – ZSP w Sędziszowie
  3. Magdalena Suchanowska – ZSP nr 1 w Jędrzejowie

W eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 24.04.2019 r. w Kielcach powiat jędrzejowski będą reprezentować: Magdalena Jopek, Szymon Ciesek, Sebastian Gil.

Turniej przeprowadziła komisja w składzie:

• Przewodniczący – dh Tadeusz Soboń – Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży przy Zarządzie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jędrzejowie
  • Sekretarz – dh Zbigniew Węglowski – Sekretarz ZOP ZOSP RP w Jędrzejowie
  • Członek – mł. kpt. Karol Błaszczyk z KP PSP w Jędrzejowie
  • Członek – mł. ogn. Krzysztof Pazera z KP PSP w Jędrzejowie

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Jędrzejowskiego Pawła Farynę. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Dyrektora Lafarge Cementownia Małogoszcz.

• Teresa Segieta