Konkursy i Olimpiady

Bezpieczne wakacje 2019
31-05-2019

Nasi uczniowie kolejny raz wykazali się dogłębną wiedzą i doskonałymi kompetencjami w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W piątek, 31 maja 2019 roku, uczestniczyliśmy w turnieju „Bezpieczne wakacje 2019” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie pod patronatem Starosty Jędrzejowskiego. Zespoły uczestniczące w turnieju składały się z pięciu osób. Team „Konarskiego” tworzyli: Damian Krempic (3 LE), Emil Adamus i Mateusz Jawor (3 i) oraz Szymon Wróbel i Albert Maciąg (3 L).

Turniej obejmował dwie konkurencje. Zadanie rozpoczynające turniej polegało na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej nieprzytomnej osobie z zachowanym oddechem oraz osobie nieprzytomnej z zatrzymanym oddechem i zastosowaniem defibrylatora AED. W drugim zadaniu uczestnicy turnieju musieli jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę poruszając się samochodem Micra. Ważny był nie tylko czas przejazdu, lecz również precyzja prowadzenia pojazdu i stosowanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Nasz zespół wyśmienicie poradził sobie z wszystkimi zadaniami konkursowymi zdobywając drugie miejsce.

Równolegle do turnieju „Bezpieczne wakacje 2019” odbywały się międzyszkolne mecze piłki nożnej. Drużyna „Konarskiego”, prowadzona przez Andrzeja Fendrycha, grając w bardzo osłabionym składzie, wywalczyła drugie miejsce.

• Stanisław Wilk