Sportowy Dzień Dziecka w ZSP nr 1
03-06-2019

Z okazji Dnia Dziecka w ZSP nr1 odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców. Do rywalizacji została zaproszona młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu jędrzejowskiego. W imprezie wzięło udział dziesięć drużyn.

W turnieju piłki siatkowej rywalizowały dziewczęta z: Mierzwina, Nagłowic, Gimnazjum nr 2, SP nr 5 w Jedrzejowie, ZSP nr 1 - uczennice klas pierwszych.

Na zakończenie turnieju klasyfikacja przedstawiała się następująco:

• I miejsce - Nagłowice
  • II miejsce – Mierzwin
  • III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Patrycja Mularczyk z Nagłowic. Wyróżnione zostały też Renata Kalisz - Gimnazjum nr 2, Aleksandra Środa – Mierzwin.

Do turnieju piłki nożnej chłopców przystąpili uczniowie z: Gimnazjum nr 2, SP nr 5, SPnr 3, SP nr 2, Gimnazjum z Nagłowic oraz ZSP nr 1 - uczniowie klas pierwszych.

Po zaciekłej sportowej rywalizacji klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiała się następująco:

• I miejsce - Gimnazjum nr 2 z Jędrzejowa
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2
  • V miejsce - Gimnazjum z Nagłowic

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dominik Pak – Gimnazjum nr 2 z Jędrzejowa, najlepszym bramkarzem został wybrany Igor Woźniak - SP nr 5.

Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczyła, podczas zakończenia turnieju, Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik.

Rywalizacja podczas zawodów toczyła się w sportowej atmosferze. Puchary, dyplomy i indywidualne nagrody ufundował absolwent naszej szkoły, radny powiatu jędrzejowskiego Pan Tomasz Puchrowicz. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach otrzymały zaproszenia do udziału w turnieju w przyszłym roku.

Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie.

• Nauczyciele wychowania fizycznego