Stypendia Starosty Jędrzejowskiego im. Św. Jana Pawła II
14-06-2019

Dnia 14 czerwca 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendiów Starosty Jędrzejowskiego imienia Św. Jana Pawła II.

Stypendia przyznawane są najlepszym uczniom, którzy mają nie tylko wysoką średnią ocen i osiągnięcia w konkursach i olimpiadach, ale również są osobami nastawionymi prospołecznie, pomagającymi innym w nauce, udzielającymi się poza zajęciami szkolnymi w różnych pozytywnych działaniach na rzecz lokalnej społeczności.

Stypendium w wysokości 1000 złotych z rąk starosty Pawła Faryny i wicestarosty Marii Barańskiej otrzymało dziewięcioro uczniów. W tym gronie ośmiu znalazło się dwóch przedstawicieli Naszej Szkoły – uczennica Technikum nr 1 Dorota Wachowicz (klasa IVL) i uczeń II Liceum Ogólnokształcącego Mateusz Wątor (klasa IIa).

W tym uroczystym dniu Dorocie i Mateuszowi towarzyszyli: Pani Elżbieta Grad - Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego, Rodzice oraz Wychowawcy – Pani Bożena Smorąg i Pan Marcin Bielecki.

Dorota Wachowicz to wzorowa uczennica klasy IV Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, średnia ocen 4,85. Dorota to bardzo ambitna, kreatywna uczennica. Ma szerokie zainteresowania pozaszkolne. Od pierwszej klasy zawsze otrzymywała świadectwa z wyróżnieniem, co świadczy o jej wyjątkowej pracowitości i zdolnościach. Brała udział w różnych olimpiadach i konkursach między innymi Olimpiadzie Geograficznej, Logistycznej czy też Ponidziańskim Konkursie Historycznym otrzymując wysokie noty. Uczestniczyła we wszystkich szkolnych uroczystościach jako konferansjerka lub aktorka. Swój aktorski talent rozwija w grupie „Per Arte” pod okiem Ireneusza Ślusarczyka w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Występowała w widowisku historycznym ”Aresztowanie generała Grota Roweckiego” czy „Odbicie żołnierzy AK z gestapo w Jędrzejowie”, zagrała także w spektaklach pt. „Próba, czyli triki i tiki w teatrze” na motywach „Mistrza i Małgorzaty” oraz „Tryptyku o mistrzu Wincentym”. W swoim wolnym czasie pracuje jeszcze w szkolnym wolontariacie oraz uczęszcza na dodatkowe zajęcia sportowe. Jest uczennicą bardzo wrażliwą, chętną do niesienia pomocy potrzebującym ludziom.

Mateusz Wątor to wzorowy uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, średnia ocen 5,0. Oceny celujące i bardzo dobre uzyskuje z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Jest bardzo systematyczny, aktywny i zawsze przygotowany do zajęć. Dociekliwy w zdobywaniu wiedzy, analityczny i doskonale zmotywowany do uczenia się. Zainteresowanie naukami ścisłymi owocuje wiedzą daleko wykraczającą ponad program. Uczęszcza na dodatkowe zajęcia z biologii i chemii, gdzie poszerza wiedzę i tym samym przygotowuje się do Olimpiady z tych przedmiotów. Uczestniczy również w Projekcie „O” Rok AGH zdobywając szeroką wiedzę z zakresu fizyki i matematyki. Dotychczas brał udział w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, Konkursie FOX z języka angielskiego i Konkursie fotograficznym „Ziemia jędrzejowska”, gdzie otrzymał wysokie lokaty. Mateusz potrafi również umiejętnie wykorzystać wolny czas, przeznaczając go na rozwój swoich pasji: gra na gitarze akustycznej, czyta literaturę fantasy, śledzi ciekawostki z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych. Mateusza cechuje wysoki poziom kultury osobistej, takt i życzliwość w stosunku do rówieśników oraz wszystkich pracowników szkoły. Jest przy tym uczniem bardzo skromnym, uczynnym i empatycznym, chętnie służy swoją pomocą kolegom i nauczycielom w różnych sytuacjach szkolnych.

Gratulujemy wszystkim Stypendystom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

• Marcin Bielecki