Letnia sesja egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie
17-06-2019

Zanim rozpoczną się wyczekiwane przez wszystkich wakacje – przed uczniami technikum bardzo ważny sprawdzian – egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2019.

W tej sesji, która rozpoczęła się 17 czerwca, a skończy – w naszej szkole 28 czerwca 2019r. egzaminy zdaje około 200 uczniów klas drugich i trzecich technikum w dziewięciu kwalifikacjach.

Dla uczniów klas drugich w zawodzie technik hotelarstwa, technik ekonomista i technik logistyk – to pierwszy egzamin potwierdzający kwalifikacje, pozostali uczniowie zdają już kolejne.

18 czerwca 2019 dla wszystkich zdających odbyła się część pisemna tego egzaminu. Część praktyczną uczniowie zdają w różnych terminach w zależności od kwalifikacji.

Słoneczna pogoda i już prawie wakacyjny nastrój panował wśród zdających przed egzaminem i mamy nadzieję, że po egzaminie było równie przyjemnie.

Informatycy właściwie do każdego egzaminu podchodzą bezstresowo...

Egzaminy odbywają się zgodnie z procedurami pod czujnym okiem pani dyrektor Małgorzaty Wojtasik i wicedyrektor Elżbiety Grad - sprawdzanie kompletności pakietów egzaminacyjnych.

Losowanie stanowisk egzaminacyjnych i podpisy na wykazach w obecności miłych pań z zespołu nadzorującego i przyjaźnie nastawionego przewodniczącego.

Zdanie egzaminu umożliwi uczniom uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, czego zarówno uczniom jak i przygotowującym ich nauczycielom serdecznie życzymy!

Za tych, przed którymi jeszcze część praktyczna egzaminu oczywiście trzymamy kciuki!

Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone przez OKE w Łodzi 30 sierpnia 2019 r. W tym dniu zostaną również przekazane do szkoły świadectwa dla tych uczniów, którzy zdali egzamin.

• Elżbieta Grad