Salon Maturzystów Perspektywy 2019
25-09-2019

Salon maturzystów Perspektywy 2019 – to dziesiąta edycja kampanii informacyjnej, przygotowanej dla maturzystów województwa świętokrzyskiego. Jak co roku maturzyści naszej szkoły gościli na salonach Politechniki Świętokrzyskiej, po to aby spotkać się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, którzy omawiali zasady egzaminów maturalnych ze wszystkich przedmiotów.

Salon Maturzystów to miejsce gdzie matura spotyka się ze studiami. W tym roku swoje stoiska przygotowały Kieleckie uczelnie wyższe, Politechnika Warszawska, wydawnictwa i szkoły policealne.

Dużym powodzeniem wśród maturzystów cieszył się "Informator maturzysty", który rozdawało wydawnictwo "Perspektywy".

Otwarcia Salonu Maturzystów dokonał świętokrzyski kurator oświaty, Kazimierz Mądzik który podkreślił, że decyzje o wyborze studiów stanowią o przyszłej karierze zawodowej. Jednocześnie zaznaczył, ze istotne jest dobre przygotowanie do egzaminu dojrzałości, bo to będzie mieć znaczenie przy rekrutacji na wymarzony kierunek studiów. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas maturalnych, pani dyr. Elżbieta Grad, pani pedagog Małgorzata Wielińska i pani bibliotekarz Aldona Nawrot.

• Barbara Terczyńska