Stypendia Starosty 2013
27-05-2013

27 maja 2013 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jędrzejowskiego za I semestr roku szkolnego 2012/13. Wśród grona nagrodzonych znalazła się dwójka uczniów naszej szkoły: Gabriela Lipska z klasy 2Lp oraz Sławomir Segieta z klasy 1Lb.

Symboliczne czeki wręczał uczniom Starosta Edmund Kaczmarek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Nawrot. Gratulacje wyróżnionym składali również poseł na sejm RP Mirosław Pawlak oraz wicestarosta Janusz Grabek. W uroczystości stypendystom towarzyszyli rodzice, wychowawcy oraz dyrektorzy szkół. W swoim przemówieniu Starosta podkreślił, iż bardzo ważne jest to, że wszyscy stypendyści oprócz bardzo dobrych wyników w nauce są otwarci na potrzeby innego człowieka oraz aktywnie działają na rzecz swojego środowiska. Po części oficjalnej uroczystości Gabrysia i Sławek mieli możliwość poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, ponieważ udzielili swojego pierwszego w życiu wywiadu reporterce z radia Kielce.

Oto krótkie sylwetki naszych wyróżnionych uczniów:

Gabriela Lipska

uzyskała w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 średnią ocen 4,6 oraz wzorową ocenę z zachowania.

Gabriela jest uczennicą o wszechstronnych zainteresowaniach i dużym potencjale intelektualnym, co roku osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, w klasie I jej średnia ocen wyniosła 5,0. Uczennica z zaangażowaniem włącza się w życie klasy i szkoły, chętnie podejmuje dodatkowe zajęcia, które umiejętnie godzi z obowiązkami szkolnymi. Uczestniczy w olimpiadach i konkursach: w konkursie języka angielskiego Test Oxford Plus zajęła wysoką lokatę, a w II Świętokrzyskim Maratonie Maturalnym osiągnęła jeden z najlepszych wyników w powiecie.

Czynnie uczestniczy w życiu szkolnym np. Jasełka, uroczystości patriotyczne, angażuje się w prace na rzecz innych w ramach działań wolontariatu, pracuje w Gazetce Szkolnej, udziela sie także w klasowej sekcji dekoracyjnej. Gabriela przestrzega zasad współżycia w grupie, konsekwentnie realizuje swoje plany i zamierzenia.

Bez wątpienia, jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności uczniowskiej.

Sławomir Segieta

uzyskał w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 średnią ocen 4,9 oraz wzorową ocenę z zachowania.

Sławomir w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce, czego dowodem jest najwyższa średnia ocen i wynosi 4,9. Ponadto uczeń nie opuścił ani jednej godziny lekcyjnej i nie ma żadnych spóźnień, dlatego legitymuje się 100% frekwencją.

Sławomir zapowiada się na bardzo ambitnego ucznia, gdyż wszyscy nauczyciele zauważają jego dużą motywację do nauki i poszerzania swojej wiedzy poprzez dodatkowo i ponadprogramowo wykonywane zadania. Uczestniczył w kilku konkursach przedmiotowych, na razie na etapie szkolnym.

Bardzo chętnie angażuje się w prace na rzecz szkoły i klasy. Uczeń jest aktywnym członkiem LOK-u, reprezentował szkołę podczas zawodów strzeleckich. Sławomir jest bardzo kulturalny, życzliwy i obowiązkowy oraz lubiany w zespole klasowym.

• Elżbieta Grad