Sport

10-12-2019

W dniu 10-12-2019 odbył się miedzyszkolny Turniej w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawała Faryny. Turniej uroczyście otworzył Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna oraz Dyrektor Szkoły ZS nr 2 w Jędrzejowie Pani Jolanta Jędrzejewska. Organizatorami Turnieju było Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie oraz Zespół Szkół nr 2 im. Stefana Grota Roweckiego w Jędrzejowie.

Do zawodów przystąpiły szkoły:

• ZS nr 2 w Jędrzejowie;
  • ZS nr 1 w Jędrzejowie;
  • I LO w Jędrzejowie;
  • ZS CKR w Krzelowie;
  • LO w Wodzisławiu.

Naszą szkołę reprezontowali uczniowie:

1. Dawid Olszewski uczeń kl. 3L
  2. Szymon Nowak uczeń kl. 3L
  3. Bartłomiej Wąchała uczeń kl. 3I
  4. Jakub Ryczko uczeń kl. 3I
  5. Bartosz Wojarski uczeń kl. 4I
  6. Kuba Szarek uczeń kl. 4EL

Wszyscy zawodnicy przed rozpoczęciem zawodów zostali zważeni. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma powtórzeń 5 najlepszych zawodników z danej drużyny.

Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawiała się następująco:

• I miejsce ZS nr 2 w Jędrzejowie z ilością pkt. 348;
  • II miejsce ZS nr 1 w Jędrzejowie z ilością pkt. 258;
  • III miejsce I LO w Jędrzejowie z ilością pkt 252;
  • IV miejsce ZS CKR w Krzelowie z ilością pkt. 175;
  • V miejsce LO w Wodzisławiu z ilością pkt. 167.

Zawody toczyły się w miłej i sportowej atmosferze a przerwy między rundami wypełniane były akcentami muzycznymi.

Na zakończenie Turnieju zostały wręczone przez Starostę Jędrzejowskiego Pawła Farynę oraz Dyrektor Szkoły Panią Jolantę Jędrzejewską pamiątkowe puchary, medale, statuetki oraz dyplomy.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został uczeń ZS nr 2 Eryk Jonczyk.

• Robert Wójcik