Hazard? Nie, dziękuję!
16-12-2019

16 grudnia 2019 roku pracownicy Urzędu Skarbowego w Jędrzejowie, pani Karina Klepka oraz pani Karolina Fortunka w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych spotkały się z młodzieżą naszej szkoły. Przeprowadzone badania przez Fundację CBOS wskazują, że ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia. Widząc zagrożenie uzależnienia od hazardu wśród młodzieży Ministerstwo Finansów zainicjowało kampanię informacyjno – edukacyjną „Hazard? Nie, dziękuję!”.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Drugim tematem spotkania był Zerowy PIT dla młodych. Zwolnienie z podatku PIT ma dotyczyć wszystkich pracowników do 26. roku życia po spełnieniu określonych warunków. Jest to nowa ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych dla wszystkich osób do 26. roku życia po spełnieniu określonych warunków. Z zerowego PIT-u dla młodych skorzystają ci pracownicy, których przychody z umowy o pracę oraz z umów zlecenia nie przekroczą 85 528 zł w roku podatkowym. Oznacza to, że z ulgi podatkowej nie skorzystają osoby, które zatrudnione są na umowę o dzieło.

Materiały do pobrania:

Ulotka dla rodziców