Bal studniówkowy w Konarskim
11-01-2020

„Bo coś w szaleństwach jest młodości
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu”

Tymi słowami w nastrój studniówkowego wieczoru wprowadzili nas prowadzący konferansjerzy: Klaudia Musiał oraz Patryk Cieśla z klasy 3b. To właśnie 11 stycznia 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego uczestniczyli w Balu Studniówkowym. To tradycja przypominająca, że do matury pozostało już tylko 100 dni. Bal odbył się w restauracji Camelia. Mimo niesprzyjającej pogody nastroje były wyśmienite. Prowadzący serdecznie powitali obecne władze powiatu i miasta: Pana Pawła Farynę – Starostę Powiatu, Pana Marcina Piszczka – Burmistrza Jędrzejowa oraz Panią Sekretarz Renatę Kawiorską. Skierowali też ciepłe słowa powitania do Dyrekcji Szkoły: Pani Dyrektor – Małgorzaty Wojtasik, Pani Wicedyrektor – Elżbiety Grad, Pani Wicedyrektor – Wioletty Bugajskiej, wychowawców klas maturalnych: Pań – Anny Białek Wątor, Elżbiety Cichoń, Agnieszki Malec, Bożeny Smorąg, Eweliny Walczyńskiej, Pana Marka Pułki, przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Wioletty Grabalskiej, obecnych nauczycieli oraz gości. Powitano również przybyłe na uroczystość media: Radio Kielce, TV Ponidzie, Portal Miasta Jędrzejów, Echo Dnia, Gazetę Jędrzejowską.

Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik w swoim wystąpieniu nawiązała do cytatów tegorocznej laureatki literackiej Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk: „Czas zaś wydaje się prostym narzędziem do mierzenia drobnych zmian, szkolną linijką z uproszczoną podziałką – to zaledwie trzy punkty: było, jest, będzie”. Uświadomiła uczniom jak szybko upłynął czas pobytu w szkole, który powinien stanowić ważną lekcję życia, sukcesy należy pomnażać, a z porażek wyciągać wnioski. Jednak ten wyjątkowy wieczór powinien być czasem zabawy i refleksji, że już za sto dni czeka ich ważny egzamin - matura.

Głos zabrał Burmistrz Jędrzejowa Pan Marcin Piszczek, który pogratulował rodzicom wspaniałej młodzieży i życzył uczniom przemyślanych decyzji w dorosłym życiu. Starosta jędrzejowski Paweł Faryna w imieniu własnym i zarządu Powiatu Jędrzejowskiego życzył młodzieży symbolicznego „połamania” pióra. Pan Burmistrz i Pan Starosta wręczyli uczniom pamiątkowe upominki.

Szczególne podziękowania skierowane zostały do wychowawców, którzy zawsze starali się służyć pomocą, okazywali zrozumienie i wiernie towarzyszyli uczniom we wspólnej edukacyjnej wędrówce. Równie serdeczne podziękowania złożono na ręce nauczycieli oraz rodziców, którzy w szkolnej rzeczywistości, trudach pracy i radościach sukcesów byli zawsze przy uczniach. Po wręczeniu kwiatów i chwilach wzruszenia bal oficjalnie rozpoczęła Pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem reprezentacyjnym w wykonaniu uczniów klas maturalnych. Następnie zaprezentowali się w polonezie uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami. Zachwycały długie piękne suknie maturzystek oraz wykonywany z niezwykłą gracją i finezją taniec. W studniówce wzięli udział uczniowie 6 klas – 157 osób wraz z osobami towarzyszącymi.

Po obiedzie i pierwszych tańcach na parkiecie, przyszli maturzyści przygotowali niespodziankę – część artystyczną. Uczniowie klasy 4L -Klaudia Trela, Magdalena Klasińska oraz Albert Maciąg wprowadzili wszystkich w nastrój rozrywki humorystyczną scenką o dwóch nieproszonych na bal studniówkowy "jegomościach".

Uczennica klasy III b Klaudia Musiał przepięknie zaśpiewała piosenkę wywołując dreszcz emocji, co jest najlepszym dowodem Jej wokalnego kunsztu. „Niech jej wokal nas porusza” powiedział Albert zapowiadając naszą artystkę. Jeszcze nie zszedł uśmiech i rozbawienie z twarzy "wspaniałej publiczności", gdy ponownie zaskoczyła nas Klaudia brawurowym wykonaniem przeboju Walc z” Nocy i Dni”.

Odbyły się także, tradycyjne już, wybory Miss i Mistera Studniówki. Tego zaszczytu dostąpili w tym roku Katarzyna Grymbosz z klasy 4EL i Maksymilian Grabalski z klasy 4L.

Autorami scenariusza całej uroczystości byli Agnieszka Malec, Bożena Smorąg i Grzegorz Bełz, scenografią poloneza zajmowały się: Iwona Stankiewicz, Elżbieta Cichoń i Ewelina Walczyńska, a stroną techniczną zajęli się Anna Białek-Wątor i Marek Pułka.

• Agnieszka Malec, Bożena Smorąg