„Wiatr w żagle” – 28 Finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej
12-01-2020

12 stycznia 2020 r. 50 wolontariuszy naszej szkoły włączyło się do zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała na zakup specjalistycznych urządzeń chirurgicznych dla ratowania życia i zdrowia dzieci. W tę piękną, słoneczną niedzielę ulice Jędrzejowa i okolicznych miejscowości wypełniły się twarzami uśmiechniętych młodych ludzi, którzy z plecaczkami i identyfikatorami Fundacji z zapałem napełniali puszki. Wolontariusze aby bezpiecznie kwestować zostali wcześniej przeszkoleni przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej w Jędrzejowie. Otrzymali zapewnienie funkcjonariuszy w/w instytucji, że w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa mogą liczyć na natychmiastową pomoc pod specjalnymi numerami telefonów. Na szczęście nie zdarzyły się żadne przykre sytuacje.

Wolontariusze kwestowali w różnych miejscach, najczęściej przed kościołami i kaplicami kościelnymi, na stacjach paliw oraz na ulicach, a w godzinach wieczornych uczestniczyli w koncercie „Światełko do nieba”. Grupka 8 wolontariuszy z naszej szkoły bardzo aktywnie pracowała w sztabie zarówno przed finałem jak i w trakcie koncertu oraz po jego zakończeniu.

Uczniowie "Konarskiego" w sumie uzbierali 26 174,39 gr.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim wolontariuszom ZS nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego za wielkie serca!

• Małgorzata Wielińska