Hotelarze Przyszłości – działania projektowe
10-02-2020

W okresie ferii zimowych odbyła się seria kursów z projektu „Hotelarze Przyszłości”. Dziesięcioosobowe grupy uczniów uczestniczyły w zajęciach z negocjacji, autoprezentacji i savoir vivre w biznesie oraz coaching osobisto - biznesowy podczas których ćwiczyli umiejętności prezentowania swojej sylwetki przyszłemu pracodawcy oraz zasady zachowania się w kontaktach ze współpracownikami i partnerami zawodowymi. Zajęcia prowadziły panie Małgorzata Wojtasik i Barbara Petrus.

Kolejnym blokiem zajęć było zastosowania matematyki w naukach ekonomicznych prowadzone przez panią Ewelinę Banasiewicz - Szczygieł i obsługa kasy fiskalnej prowadzone przez pana Piotra Radziejewskiego. Zajęcia były ukierunkowane na rozwój praktycznych umiejętności ekonomicznych, szczególnie pożądanych na rynku pracy. Pani Agnieszka Malec prowadziła kurs języka angielskiego w turystyce, gdzie uczniowie doskonalili porozumiewanie się w języku obcym z gośćmi hotelowymi.

Ostatnim z kursów był barmański, w trakcie którego uczniowie opanowali podstawy pracy za barem. Zajęcia prowadził Marcin Białek. Ponadto w ramach projektu równolegle z kursami dla każdego uczestnika trwa doradztwo zawodowe, za które odpowiada pani Barbara Terczyńska. Realizowane są, także płatne staże zawodowe.

• Marcin Białek